Vizyon Misyon Değerler

Misyonumuz
Şirketin Misyonu; Faaliyetlerini faktoring Kanunu ve ilgili diğer düzenlemeler kapsamında güvenli ve sağlam bir şekilde gerçekleştirmek, kaliteli, yenilikçi ve çözüm odaklı hizmet anlayışı ile müşterilerinin, yetkin kadrosuna yaptığı yatırımlarla çalışanlarının, sosyal ve çevresel duyarlılığımız ile toplumun, sağlam finansal yapı, istikrarlı büyüme ve karlılıkla hissedarlarının bugününe ve geleceğine değer katan bir Şirket olmak ve bu sayede finansal piyasaların gelişmesine ve finansal istikrara katkıda bulunmaktır.

Vizyonumuz
Faktoring sektörünün ekonomiye olan desteğine değer katmak, "Optima Faktoring" kimliği ile fark yaratarak sektörün lider şirketi olmak.

Stratejilerimiz
• Kaliteli insan kaynağı, hızlı ve verimli süreçleri ve hizmet kalitesi ile fark yaratan bir şirket olmak,
• Teknolojik altyapısına sürekli yatırım yaparak, teknolojiyi etkin kullanmak ve verimliliği artırmak,
• Yenilikçi ürünleri ve müşteri özelindeki kurumsal çözümler ile müşterilerine ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sunmak,
• Karlı büyüme, hizmet kalitesi ve çalışan memnuniyeti üzerine inşa edilen, piyasa verileri, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan stratejimizin etkin uygulanmasını sağlamak, izlemek, geliştirmek, çalışanlar arasında interaktif iletişime dayalı bir yapının benimsenmesini sağlamaktır.

TEMEL DEĞERLERİMİZ

Dürüstlük
İşimizin temelinde dürüstlüğe olan bağlılığımız yer alır. Bizim için dürüstlük, her zaman, her defasında, kimse bizi göremediğinde bile doğru olanı yapmak demektir. Dürüstlük en temel anlamda, faaliyet gösterdiğimiz ülkenin yasalarına ve yönetmeliklerine saygı duymaktır. Zorluklar karşısında bile, kişisel kazançlarımız için asla şirket çıkarlarından ödün vermemek, davranış kurallarımızı korumak, kendimize, iş arkadaşlarımıza, müşterilerimize ve ortaklarımıza karşı dürüst olmak ve güvenlerini kazanmaktır.

Kalite
Dış dünya bizi her zaman sunduğumuz ürün veya hizmetin kalitesine göre değerlendirecektir. Ve işimizin kalitesi, çalışanlarımızın adanmışlığı ve profesyonelliğiyle doğru orantılıdır. Bunun başka bir yolu da yoktur. Bu yüzden her zaman belirlediğimiz standartları takip ederiz. Bu nedenle, söz verdiğimizi sunar; optimum sonuçlar için özenli bir şekilde gün be gün kaliteyi verimlilikle dengeleriz. Bu nedenle, bireysel ve organizasyonel olarak yeni şeyler dener, öğrenmek ve iyileştirmek için emek veririz.

İşbirliği
Departmanlar, iş birimleri ve şubeler arası tek bir ekip olarak çalıştığımızda olağanüstü sonuçlar üretiriz. Müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve tedarikçilerimizle işbirliği yaptığımızda pazar beklentilerinin ötesine ulaşırız. Bu sinerjilerin etkisi, herhangi bir bireysel katkıdan çok daha fazlasıdır. İşbirliği, sağlam bir çalışma ortamı yaratır ve daha yüksek verimlilik sağlar. Problem çözmeyi hızlandırır ve yeniliği harekete geçirir. Güven ve saygıyı besler.

Sahiplenme
Çevremizdeki dünya sürekli değiştiği için, genellikle belirsizlik içerisinde faaliyet göstermek zorundayız. Yeni fırsatlar ararız ve cesur adımlar atmaya hazırız, başkalarının cesaret edemediği şeyleri yapar ve gidemediği yerlere gideriz. Zorluklardan korkmayız ve onları büyüme fırsatları olarak görürüz. Ekstra bir mesafe gitmek veya yeni bir şey yapmak için kişisel bir sorumluluk almaktan korkmayız. Çalışanlarımız, şirkete tıpkı kendi işlerine yaklaşacakları gibi özen, tutku, ihtiyatla yaklaşır.

Karlılık
Hissedarlarımız ve genel olarak toplumun yararına sürdürülebilir kâr elde etmek için çalışırız. Aslında, sürdürülebilir bir işin temelinde yatan bugünün karıdır ve rekabet üstünlüğünü korumaya hizmet eder. Çalışanlarımız, değerin sadece kazanılan her Türk Lirasıyla değil, aynı zamanda tasarruf edilen her Türk Lirasıyla oluştuğunu bilir. Bununla birlikte, kısa vadeli iş hedeflerinin peşinde, sürdürülebilir küresel bir iş yaratmak ve sürdürmek için uzun vadeli amacımızı asla gözden kaçırmayız. Ve bu amaç, verdiğimiz her stratejik kararı yönlendirir.

"