Kurumsal Profil

Optima Faktoring KOBİ ve mikro işletmelere yönelik yurt içi faktoring hizmeti veren seçkin bir hizmet sağlayıcıdır. 1996 yılında kurulan Şirket, 2005 yılında ortaklık yapısının değişmesiyle güçlenen sermaye tabanı ve profesyonel kadrosuyla yeni bir büyüme ivmesi kazanmıştır.

Güçlü sermaye ve yüksek kredibilitesi ile geniş fonlama imkanlarına sahip olan Optima Faktoring, ulusal pazarda özellikle KOBİ’lere yönelik gerçekleştirdiği işlemleriyle pazar konumunu her geçen yıl sağlamlaştırmaktadır.

Saygın markası, sağlam mali yapısı ve dengeli portföyü ile dikkat çeken Optima Faktoring, sektörde kendi grubunda uluslararası derecelendirme kuruluşlarınca değerlendirilen sayılı şirketler arasında yer almakta ve 2008 yılından bu yana Fitch Ratings tarafından derecelendirilmeye tabi tutulmaktadır. Optima Faktoring ayrıca, 2010 yılından bu yana Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri tarafından kurumsal yönetim alanında derecelendirilmeye başlamıştır.

Faaliyet gösterdiği Fındıklı’daki merkez ofisini 2010 yılı içerisinde Maslak’ta kendi mülkü olan modern ofis binasına taşıyan Şirket, yetkin insan kaynağını ileri teknolojik altyapıyla destekleyen daha çağdaş bir çalışma ortamı yaratmıştır.

Optima Faktoring, kuruluşundan bu yana Faktoring Derneği üyesidir.

"